Szkolenia w języku rosyjskim i ukraińskim
24 stycznia, 2018
przeglądy zawiesi
Jakie uprawnienia są wymagane do kontroli zawiesi? Kto może zrobić przegląd zawiesi?
20 marca, 2018
Wszystkie
kurs na wozki

kurs na wozki

Jaki jest koszt kursu na wózek widłowy?

Cena szkolenia na wózki widłowe z egzaminem UDT

kurs na wozki

Uczestnictwo w szkoleniu na wózki widłowe wiele osób poprzedza zrobieniem rozeznania w cenach szkoleń. Kwota, jaką należy przeznaczyć na szkolenie z obsługi wózków jezdniowych, często bywa decydującym argumentem przemawiającym za wyborem danej placówki szkoleniowej. Nie zawsze jednak najtańsza opcja jest dla kursanta najkorzystniejsza. Jakie są ceny szkolenia operatora wózka widłowego i co taka cena ukrywa dowiecie się z poniższego tekstu.

Jakie są ceny szkoleń na wózki widłowe?

Analizując oferty różnych placówek szkoleniowych często możemy spotkać się z informacjami, że cena szkolenia uzależniona jest od różnych czynników i w sumie brak jest konkretnych cyfr dających nam jasną sytuację i możliwość szybkiego porównania ofert. Od czego tak naprawdę zatem zależy koszt kursu na wózek widłowy i na co przyszły kursant powinien zwrócić uwagę?
Przede wszystkim cena szkolenia na wózki widłowe uzależniona jest od wariantu szkolenia, a ściślej mówiąc od kategorii uprawnień, o które chcemy się starać. Inna będzie cena szkolenia np. na wózki widłowe ręcznie prowadzone i zdalnie sterowane (kategoria III WJO), a inna kursu na wózek widłowy specjalizowany ładunek unoszony wraz z operatorem i wózki ze zmiennym wysięgiem (kategoria IWJO, pełna najwyższa). W pierwszym przypadku cena szkolenia będzie oscylowała w granicach 400 -500 zł, zaś w drugim przypadku cena kursu będzie znacznie wyższa – nawet do 1300 zł.
Kolejną kwestią wpływającą na koszt szkolenia jest uwzględnienie (bądź też nie) w cenie szkolenia kosztów egzaminu UDT. Nasze rozeznanie warto w ogóle rozpocząć od wyboru tylko tych placówek, które gwarantują zakończenie szkolenia egzaminem UDT – tylko wtedy możemy zdobyć uprawnienia państwowe do obsługi danego typu wózków widłowych. Oczywiście oferty uwzględniające koszty egzaminacyjne mogą być nieco wyższe od tych, które takich kosztów nie uwzględniają. W ostatecznym rozrachunku może jednak okazać się, że wybierając tańszą opcję, która nie zawiera w sobie opłaty egzaminacyjnej, finalnie zapłacimy więcej – niestety kosztów egzaminu nie da się uniknąć.

Optymalna cena szkolenia na wózki widłowe – najwyższa jakość szkolenia

Stojąc przed wyborem konkretnej firmy szkoleniowej i kursu na wózki widłowe warto dokonać wyboru na zasadzie “najwyższa jakość szkolenia za optymalną cenę”. Sukces na egzaminie UDT oraz w późniejszej pracy operatora wózków widłowych to z pewnością również efekt dobrego przygotowania. Podstawą jest dobra kadra szkoleniowa – doświadczeni i zaangażowani w pracę Instruktorzy.
Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe korzyści płynące z wyboru danej placówki szkoleniowej. Przykładowo, bardziej opłacalny będzie wybór firmy, która gwarantuje swoim kursantom nielimitowaną ilość godzin praktyki w stałej cenie szkolenia, niż taką, która być może oferuje niższą cenę szkolenia, ale również ograniczoną ilością godzin zajęć praktycznych. W drugim przypadku może dojść do sytuacji, że dodatkowe opłaty za nadprogramowe godziny nauki mogą znacznie przewyższyć koszt pierwszego, z pozoru droższego szkolenia.
Dobre firmy szkoleniowe przewidują ponadto dla swoich kursantów atrakcyjne zniżki, a nawet darmowe seminaria związane z tematyką urządzeń transportu bliskiego. Warto więc spojrzeć nieco szerzej na oferowane propozycje szkoleniowe i uwzględnić różne aspekty wpływające na finalną cenę zdobycia uprawnień na wózki widłowe. Jak się okazuje końcowe rachunki mogą okazać się zdecydowanie większe niż cyfry przedstawiane w niektórych placówkach szkoleniowych.

Gdzie zrobić szkolenie na wózki widłowe?

Jeśli poszukujesz atrakcyjnej oferty szkoleniowej na wózki widłowe, zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją.
Naszym kursantom oferujemy wszystkie dostępne warianty szkolenia z obsługi wózków widłowych:
• kurs na wózek widłowy specjalizowany ładunek unoszony wraz z operatorem i wózki ze zmiennym wysięgiem z egzaminem UDT kategoria I WJO – pełna, najwyższa kategoria zawiera wszystkie niższe
• kurs na wózek widłowy specjalizowany ładunek unoszony wraz z operatorem I WJO zakończony egzaminem UDT, kategoria zawiera uprawnienia IIWJO i IIIWJO
• kurs na wózek widłowy specjalizowany ze zmiennym wysięgiem I WJO zakończony egzaminem UDT – ładowarka teleskopowa, kategoria zawiera uprawnienia IIWJO i IIIWJO
• kurs na wózek widłowy jezdniowy podnośnikowy zakończony egzaminem UDT kategoria II WJO – wózki jezdniowe podnośnikowe z wyłączeniem specjalizowanych – obejmuje wózki widłowe wysokiego składowania (uprawnienia na wysoki skład),
• kurs na wózek widłowy z egzaminem UDT kategoria III WJO – wózki widłowe ręcznie prowadzone i zdalnie sterowane.
Zapraszamy!

Komentarze są wyłączone.