AWANS B.H.P. - kursy, szkolenia, uprawnienia, konserwacja i pomiary

Awans B.H.P. to nie tylko firma szkoleniowa przeprowadzająca szkolenia BHP oraz kursy na operatorów urządzeń transportu bliskiego (m.in. na wózki widłowe, ładowarki teleskopowe, podesty, suwnice, żurawie wieżowe). To również, a może przede wszystkim, grupa pasjonatów branży UTB, przepisów UDT i BHP. Ludzi, którzy wiedzę i doświadczenie zdobywali, łącząc ciężką pracę operatorów wózków widłowych i innych urządzeń magazynowych ze studiami na uczelniach technicznych. Przez lata zdobywali umiejętności z zakresu obsługi urządzeń transportu bliskiego, interesowali się rozwiązaniami technicznymi, ustawami i przepisami dozoru technicznego. Lecz na tym nie poprzestali, zrobili krok dalej. Zdobyli odpowiednie uprawnienia i przygotowanie pedagogiczne, by móc przekazywać swoją wiedzę i doświadczenie innym.

Nasi specjaliści swoją karierę instruktorską rozpoczynali w dobrych firmach szkoleniowych, działających na terenie Łodzi i całej Polski. Wzbogaceni o doświadczenia związane z prowadzeniem kursów branżowych, postanowili otworzyć swoją firmę. Dzięki temu mogą realizować własną wizję szerzenia wiedzy tematycznej związanej chociażby z obsługą wózków jezdniowych czy innych urządzeń transportu bliskiego. Ich misja i cel są jasno określone. Nie liczy się tylko "papierek", wystawienie uprawnień, ale przede wszystkim rzetelne przygotowanie kursantów do egzaminów państwowych UDT oraz docelowej pracy na wózku czy na innych urządzeniach transportu bliskiego. Mają świadomość, że to właśnie od dobrego przygotowania zależy sukces kursanta na rozmowie o pracę operatora wózka widłowego czy podestu. Przekazane umiejętności znajdą przełożenie na sukces zawodowy przyszłego pracownika, jak również na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w pracy zarówno jeśli chodzi o osobę bezpośrednio obsługującą chociażby wózek widłowy, jak również o jej współpracowników.


Nasi szkoleniowcy od lat zajmują się teorią i praktyką, konserwacją i mechaniką urządzeń transportu bliskiego. Naszym kursantom przekazują swoją wiedzę i dzielą się z nimi wskazówkami, jak efektywnie wykorzystać zdobyte umiejętności, co zrobić, by rozwój osobisty przynosił nie tylko satysfakcję, ale i pieniądze. To właśnie na kursie objaśnią między innymi ustawę z Dziennika Ustaw 79 pozycja 849, która w celu otrzymania bezterminowego uprawnienia ważnego na terenie całego kraju na wózki widłowe nakłada obowiązek zdania egzaminu Urzędu Dozoru Technicznego.


Oferta kursów na urządzenia magazynowe

Naszą ofertę szkoleń, kursów i seminariów dostosowujemy do klienta indywidualnego, a także firm lub grup zorganizowanych. Wykwalifikowani instruktorzy, mający wieloletnie doświadczenie w pracy na urządzeniach transportu bliskiego, przekażą ci niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczną. Na naszych urządzeniach pod dozorem fachowców zdobędziesz doświadczenie i zdasz egzamin UDT. Jego pozytywne zakończenie daje ci uprawnienia na wózki i inne UTB niezbędne do pracy w wielu firmach i magazynach. Na naszych kursantów czeka sala wykładowa z bufetem i pomocami dydaktycznymi ( makiety wózków widłowych, plansze z instrukcjami BHP, skrypty z materiałem do egzaminu UDT) oraz przestronna, dobrze wyposażona hala z regałami paletowymi urządzona zgodnie z zasadami bhp obowiązującymi na magazynach. To właśnie tutaj możecie zdobyć doświadczenie w pracy z różnymi rodzajami wózków i urządzeń magazynowych. Działamy również na terenie firm. Organizujemy wykłady i zajęcia praktyczne, zapewniamy niezbędne pomoce dydaktyczne i pełną organizację kursu. Naszą ofertę dopasowujemy do oczekiwań klientów- nieustannie ją poszerzamy o nowe kursy, szkolenia i usługi.

Uwaga! Dodatkowo w cenie szkolenia, we współpracy z Pscyhotesty Centrum, robimy naszym kursantom psychotesty (zamiast podstawowych badań lekarskich). Psychotesty wymagane są do podjęcia pracy jako operator większości urządzeń magazynowych. Co ważne, Łódzki Urząd Dozoru Technicznego do wniosku na egzamin UDT wymaga dołączenia badań lekarskich lub psychotestów. Zapraszamy.

Kilentom na terenie Łodzi (ul. Brukowa 23, Bałuty) proponujemy:

 • Kursy na wózki jezdniowe podnośnikowe III WJO i II WJO w tym wysoki skład ( kurs na wózki widłowe wysokiego składowania w Łodzi) - wymiana i eksploatacja butli gazowej LPG i seminarium hakowego sygnalisty lub burt samowyładowczych gratis. Kurs kończy się państwowym egzaminem UDT i wydaniem zdającemu legitymacji UDT. Na tą chwilę tylko ten dokument jest w stanie zapewnić bezterminowe i ważne na terenie całej Polski uprawnienia do obsługi widlaka czy sztaplarki. Wystawiamy zaświadczenia wraz z opisem ramowego programu kursu. Posiadamy szczegółowe programy kursów, które zostały zatwierdzone przez Urząd Dozoru Technicznego. Więcej informacji w zakładce KURS NA WÓZEK WIDŁOWY.
 • Kursy na wózki widłowe I WJO czyli specjalizowane ze zmiennym wysięgiem - ładowarki teleskopowe,
 • Kursy na wózki widłowe IWJO specjalizowane z kabiną unoszoną wraz z operatorem,
 • Kursy na Podesty I P,
 • Kursy na suwnice I S i II S - seminarium hakowy specjalista i materiały szkoleniowe gratis,
 • Kursy na żurawie wieżowe I Ż - do kursu proponujemy gratis szkolenie na hakowego specjalistę oraz materiały szkoleniowe,
 • Kursy na żurawie przeładunkowe HDSy,
 • Szkolenia z obsługi pilarek spalinowych - kurs pilarza,
 • Szkolenia elektryczne na uprawnienia Grupy energetycznej 1 D i E (dozór i eksploatacja) zakończone egzaminem przed komisją SEP,
 • Pomiary elektryczne rezystancji izolacji i uziemienia urządzeń transportu bliskiego,
 • Darmowe jazdy próbne na wózku widłowym - w ramach sprawdzenia, czy zawód operatora wózka jest dla danej osoby dobrą opcją rozwoju. Pod okiem Instruktorów potencjalny operator może wykonać kilka manewrów i zadać interesujące go pytania na temat widlaka i jego budowy, konserwacji, realiów pracy magazyniera czy możliwości rozwoju w branży UTB.
 • Zajęcia doszkalające na wózku widłowym płatne za godzinę /darmowe dodatkowe jazdy na wózku jezdniowym podnośnikowym - jeśli jesteś naszym kursantem, ćwiczysz na wózku jezdniowym tyle, ile potrzebujesz - jesteśmy cierpliwi, mamy spory magazyn oraz odpowiednio dobrany sprzęt. Z naszą ekipą na pewno nauczysz się jeździć i przygotujesz się do zdania egzaminu UDT. Pamiętaj, że Twoje umiejętności praktyczne szlifujemy zarówno pod kątem egzaminu państwowego, jak i realiów pracy wózkowego na magazynie. Na Brukowej 23 czekają na ciebie nielimitowane godziny praktycznej nauki obsługi wózka widłowego. Osoby, które ukończyły już kurs na wózki, zapraszamy na doszlifowanie swoich umiejętności i przygotowanie się do egzaminu UDT - płatne są wówczas tylko pojedyncze godziny praktyki, a nie cały kurs.
 • Seminarium Hakowego Sygnalisty w Łodzi. Hakowy sygnalista potrzebny jest wszędzie tam, gdzie stosujemy różnego rodzaju zawiesia. Jest to osoba niezbędna do wspierania pracy urządzeń Transportu Bliskiego, takich jak żurawie czy suwnice. Jeśli zgłaszająca się grupa kursantów wynosi co najmniej trzy osoby, seminarium może być dołączone gratis do kursu na wózki widłowe.
 • Seminarium Burty Samowyładowcze w Łodzi.Burty samowyładowcze są używane zarówno w transporcie bliskim, jak też dalekim. Seminarium adresowane jest więc do wszystkich kierowców ciężarówek, a także magazynierów. Uprawnienia wystawiamy w języku polskim i angielskim.
 • Doradztwo zawodowe - naszym kursantom, ubiegającym się o pracę w charakterze operatora wózka widłowego, udzielamy wskazówek, jak napisać CV oraz list motywacyjny. Pomagamy znaleźć im pracę oraz podpowiadamy możliwości rozwoju.