Kurs konserwatora UDT

przegląd konserwacyjny wózka w awans bhp

Przegląd konserwacyjny wózka w Awans BHP

Szkolenie z konserwacji Urządzeń Transportu Bliskiego

Kurs Konserwatora UDT to kolejne szkolenie rozwijające umiejętności i kwalifikacje po szkoleniach Operatorów Urządzeń Transportu Bliskiego. Prowadzimy profesjonalne Szkolenia Konserwatorów – stawiamy na praktykę – zajęcia prowadzą doświadczeni Konserwatorzy, Operatorzy i Elektrycy. Zajęcia teoretyczne solidnie przygotowują do egzaminu UDT na konserwatora.

Kurs Konserwatora – jak wygląda?

Kurs Konserwatora Urządzeń podlegających pod Urząd Dozoru Technicznego to przede wszystkim duża dawka praktyki i teori opartej na doświadczeniu Naszego Praktykującego Konserwatora, Operatora i Specjalisty BHP specjalizującego się w konserwacji wózków widłowych, suwnic, podestów, dźwigów, żurawi samojezdnych, ładowarek teleskopowych .

Aby zerknąć jak wygląda kurs konserwatora zapraszamy do Galerii – znajdują się tam zdjęcia z naszych szkoleń konserwacji.

Prowadzimy oddzielne szkolenia na konserwatora:

Kurs konserwacji - wykonywanie przeglądu konserwacyjnego wózka w Awans BHP

Kurs konserwacji – wykonywanie przeglądu konserwacyjnego wózka w Awans BHP

 • konserwator wózków widłowych I WJO
 • konserwator podestów I P
 • konserwator żurawi przenośnych II Ż typu HDS
 • konserwator suwnic IS
 • konserwator dźwigników przemysłowych – hakowców i bramowców
 • konserwator zawiesi

Każde szkolenie ma oddzielny program i daje oddzielne uprawnienia do konserwacji danego Urządzenia Transportu Bliskiego :

 • 1WJK – konserwacja wózków widłowych i ładowarek teleskopowych
 • 1P – konserwacja podestów
 • 1S – konserwacja suwnic
 • IIŻ- konserwacja żurawi przenośnych i przewoźnych w tym typ HDS
 • konserwator UDT hakowców i bramowców
 • konserwator UDT zawiesi

Kurs konserwatora ( konserwacja M i E ) obejmuje przygotowanie mechaniczne i elektryczne do zdania egzaminu UDT na konserwatora. Szkolenie konserwacji

przeprowadzają doświadczeni operatorzy i konserwatorzy, mechanicy i elektrycy. Naszą kadrę tworzą pasjonaci branży urządzeń transportu bliskiego, którzy na bieżąco śledzą zmieniające się wymogi i ustawy związane z Urzędem Dozoru Technicznego i konserwacją UTB.

Konserwacji i regularnym przeglądom konserwatorskim podlegają wszystkie urządzenia rejestrowane w Urzędzie Dozoru Technicznego.

szkolenie konserwatora wózka widłowego

Szkolenie konserwatora wózka widłowego w Awans BHP

Czynności te muszą być wykonane przez wykwalifikowanego konserwatora. Konserwator może tez przygotowywać urządzenia do odbioru przez UDT ( Urząd Dozoru Technicznego) .

Kurs konserwatora – terminy zajęć

Nasze szkolenie z konserwacji charakterycuje się elastycznym grafikiem zajęć . Terminy zajęć dopasowujemy do klienta – wszystko można uzgodnić telefonicznie lub mailowo. Kurs odbywa się u nas na hali na naszych urządzeniach lub w firmie kursanta na jego urządzeniach. Dojazd gratis.

Zajmujemy sie też pełną organizacją egzaminu UDT – egzamin odbywa się zazwyczaj w dowolnym Oddziale Dozoru Technicznego , ewentualnie w firmie klienta.

Praca Konserwatora Urządzeń Transportu Bliskiego

Jeśli chcesz się przekonać jak pracuje się jako Konserwator Urządzeń odwiedź bloga naszego Instruktora, Konserwatora, Operatora i Specjalisty BHP:

Wózek Instruktor Blog

Znajdziesz tam najnowsze aktualizacje przepisów BHP i UDT dotyczących Obsługi i Eksploatacji Urządzeń Transportu Bliskiego, Logistyki Magazynowej i wiele innych przydatnych informacji z branży.

Kurs konserwatorów poestów - kurs i egzamin UDT

Kurs konserwatorów poestów w Awans BHP- kurs i egzamin UDT

Kurs Konserwacji Urządzeń Transportu Bliskiego – podstawa prawna

Dz.U.Nr 79, poz. 849 – według tej ustawy konserwator wózków, żurawi czy podestów musi posiadać odpowiednie kwalifikacje potwierdzone państwowym egzaminem UDT na konserwatora.

Czemu warto zostać konserwatorem urządzeń transportu bliskiego i czemu warto zrobić kurs konserwatora?

Konserwator wózków, podestów czy żurawi 

to zawód zaliczany do grupy zawodów specjalistycznych. Posiadanie uprawnień konserwatora UTB, w porównaniu z uzyskaniem uprawnień operatora tych sprzętów, z jednej strony wiąże się z większą szansą zawodowego sukcesu, z drugiej zaś z większym nakładem pracy, zaangażowania i wysiłku w procesie zdobywania wymaganej wiedzy i umiejętności. Jedynie rzetelne przygotowanie do nowego zawodu pozwoli na samodzielne konserwowanie sprzętu czy wykonywanie przeglądów okresowych. Firma Awans B.H.P. oferuje pomoc w osiągnięciu tego celu. Szkolenie na konserwatora adresujemy przede wszystkim do operatorów, mechaników, elektryków, a także zdolnych mechanicznie pasjonatów urządzeń transportu bliskiego. Kurs Konserwatora to również dobra inwestycja w rozwój osób chcących otworzyć własny biznes.

 

Kurs konserwatora – jak wyglądają uprawnienia Konserwatora UDT

kurs konserwatora dźwigów w Awans BHP

Kurs konserwatora dźwigów w Awans BHP

Po zakończonym szkoleniu i zdaniu egzaminu UDT kursant otrzymuje: legitymację UDT konserwatora danego urządzenia.

Wymagania dla kandydatów na konserwatora

Wymagania dla kandydatów na konserwatora określa odpowiednie rozporządzenie, jednak zawsze trzeba się upewnić jak dany Urząd Dozoru Technicznego je interpretuje i co wymaga od kandydatów na konserwatora.

Jeśli masz 18 lat, wykształcenie wyższe niż podstawowe, zacięcie mechaniczne lub elektrotechniczne lub po prostu jesteś hobbystą Transportu Bliskiego, a nie posiadasz innych doświadczeń zawodowych zbliżonych do poniżej wymienionych, zadzwoń do nas – pomożemy ustalić, czy istnieje możliwość uzyskania przez Ciebie uprawnień konserwatora.

Wg aktualnych przepisów by zapisać się na Kurs Konserwatora UDT powinieneś spełniać poniższe warunki:

 • ukończone 18 lat,
 • stan zdrowia umożliwiający wykonywanie pracy,

jedno z poniższych:

kurs konserwatora ładowarek teleskopowych

Kurs konserwatora ładowarek teleskopowych w Awans BHP

 • świadectwo robotnika wykwalifikowanego w zawodzie odpowiadającym pracy przy urządzeniach technicznych oraz rok pracy przy konserwacji lub naprawach tych urządzeń,
 • świadectwo czeladnicze z zakresu elektromechaniki maszyn oraz rok pracy przy naprawach tych maszyn,
 • świadectwo ukończenia zasadniczej szkoły zawodowej lub równorzędnej oraz rok pracy zawodowej przy konserwacji lub naprawach urządzeń technicznych,
 • tytuł kwalifikacyjny mistrza w zawodzie odpowiadającym pracy przy urządzeniach technicznych oraz 6 miesięcy pracy przy konserwacji lub naprawach tych urządzeń,
 • świadectwo ukończenia średniej szkoły zawodowej bądź co najmniej 3 lata nauki w odpowiedniej szkole wyższej i 6 miesięcy pracy zawodowej przy konserwacji lub naprawach urządzeń technicznych.

Kurs konserwatora – Program szkolenia z konserwacji

Szkolenie z konserwacji UDT to przede wszystkim duża dawka praktyki na naszych urządzeniach transportu bliskiego oraz ciekawie  przedstawione obszerne wykłady teoretyczne zawierające prezentację multimedialną, filmy instruktarzowe, podstawy prawne i nowelizacje przepisów związanych z konserwacją i urządzeniami transportu bliskiego, szkolenie BHP, omówienie doświadczeń praktykującego Konserwatora i Specjalisty BHP.

 • zapoznanie się z ogólnymi wiadomościami o dozorze technicznym (UDT),
 • omówienie instrukcji i dokumentacji technicznej urządzenia,
 • poznanie norm dotyczących urządzeń i warunków technicznych dozoru technicznego,

  konserwacja wózka - szkolenie na konserwatora

  konserwacja wózka – szkolenie na konserwatora

 • omówienie przepisów BHP,
 • poznanie zasad budowy różnych rodzajów urządzeń,
 • zapoznanie się z obowiązkami i uprawnieniami konserwatorów danego urządzenia,
 • omówienie planu konserwacji,
 • omówienie zagadnień związanych z olejami i smarami,
 • poznanie zasad eksploatacji i czyszczenia danego urządzenia.

Koszt egzaminu UDT jest ustalony urzędowo i wynosi 152 zł.

Szkolenia dla konserwatorów – cena kursu konserwacji

Cena kursu ustalana jest indywidualnie – telefonicznie lub mailowo. Koszt szkolenia zależy od obowiązującej promocji, ilości innych kursów, na które zdecyduje się dana firma oraz ilości osób biorących udział w szkoleniu.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI i ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY. Zapraszamy.

Terminy i czas trwania kursu pozostają do uzgodnienia.