Szkolenie operatora wózka widłowego

Zapraszamy na szkolenie operatorów wózków widłowych zakończone egzaminem UDT. Organizujemy zajęcia dla osób prywatnych i dla firm. Kurs na wózek widłowy UDT z odpowiednim certyfikatem to dla wielu osób karta przetargowa przy ubieganiu się o dobrą pracę. Prowadzone przez nas zajęcia teoretyczne mogą odbywać się online lub stacjonarnie. Praktyka jest organizowana w naszej hali szkoleniowej lub na terenie firmy klienta.

Szkolenie operatora wózka widłowego

Kurs na wózek widłowy jezdniowy podnośnikowy z egzaminem UDT

Kurs na wózek widłowy i egzamin UDT na wózki widłowe przeprowadzamy na naszej hali szkoleniowej w Łodzi lub na terenie firmy klienta w całej Polsce. Firma Awans B.H.P. przeprowadza szkolenia UDT na wózki widłowe – jezdniowe podnośnikowe w tym specjalizowane ze zmienną fazą wysięgu i ładunkiem unoszonym wraz z operatorem, a także na wózki wysokiego składu. Są one prowadzone przez doświadczonych instruktorów, którzy w sposób rzetelny przekazują niezbędne informacje i omawiają wszystkie z poruszanych zagadnień. Co ważne, kurs na wózek widłowy UDT nie wymaga od uczestników posiadania wykształcenia kierunkowego. Wystarczy być osobą pełnoletnią i mieć ukończoną szkołę podstawową.

Kurs na wózek widłowy z egzaminem UDT – kategorie uprawnień UDT i warianty szkolenia

Przygotowujemy przyszłych operatorów widlaków do zdobycia państwowych uprawnień UDT (kategorie 1WJO, 2WJO i 3WJO zostały zniesione zgodnie z rozporządzeniem UDT).

 • podnoszenia z wysięgnikiem oraz wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem (uprawnia również do obsługi wszystkich pozostałych wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia, uprawnienia ważne 5 lat)
 • wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z wyłączeniem wózków z wysięgnikiem oraz wózków z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem (uprawnienia ważne 10 lat).
wakacyjny kurs na wózki widłowe

Kurs dla osoby indywidualnej i szkolenia dla pracowników firm

Oferta skierowana jest do osób indywidualnych, jak również do firm i przedsiębiorstw. Prowadzimy szkolenia UDT na wózki widłowe w Łodzi na naszej hali szkoleniowej lub dojeżdżamy do firmy klienta. Dla osób indywidualnych, chcących podjąć pracę zaraz po kursie, przedstawiamy oferty zatrudnienia polecane przez agencję pośrednictwa pracy. Dla tych kursantów istnieje również możliwość refundacji kosztów całego kursu. Więcej w zakładce „praca dla operatorów.

Działamy na terenie całego województwa łódzkiego: Zgierz, Stryków, Kutno, Bełchatów, Pabianice, Łowicz, Łęczyca, Piotrków, a także całej Polski.

Dla pracowników chcących poszerzać swoje kwalifikacje mamy przygotowaną specjalną ofertę. Jeśli Twój pracodawca gotowy jest pokryć koszt kursu na wózki widłowe lub inne urządzenia: suwnice, dźwigi, żurawie, podesty, koniecznie zajrzyj do zakładki KURSY NA TERENIE FIRM.

Firmy i grupy zorganizowane zapraszamy do zapoznania się ze specjalną ofertą dla firm w zakładce KURSY NA TERENIE FIRM.

Podejmując z nami współpracę, to klient decyduje o miejscu przeprowadzenia szkolenia. Jeśli zechce zorganizować je na terenie swojej firmy, bezpłatnie dojeżdżamy w wyznaczone miejsce (oferta dla grup). Należy pamiętać, że gdy przeprowadzamy egzamin UDT na terenie należącym do zleceniodawcy, urządzenie, na którym inspektorzy będą egzaminować kursantów musi mieć ważne decyzje UDT.

Zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.

Jeśli chcesz spróbować swoich sił jako operator wózka widłowego, przyjdź na Brukową 23 w Łodzi na DARMOWE JAZDY PRÓBNE. Sprawdzisz, czy operator wózków widłowych to zawód odpowiedni dla Ciebie i czy nasz sprzęt, hala oraz Instruktorzy spełniają Twoje oczekiwania. Służymy pomocą w fachowym doradztwie. Szkolenia UDT na wózki widłowe cieszą się coraz większą popularnością na rynku pracy. Dlatego zachęcamy do nich zwłaszcza osoby młode, które szukają dla siebie odpowiedniej ścieżki, a także starsze, które pragną zmienić zawód.

kurs na wózki dla pracowników

Co oferujemy naszym kursantom?

 • przeprowadzenie szkolenia z bezpiecznej wymiany i eksploatacji butli gazowej LPG, 
 • organizację egzaminu UDT,
 • darmowe jazdy próbne,
 • darmowe dodatkowe zajęcia praktyczne – jeździsz ile chcesz,
 • praktykę na wózku widłowym w realiach pracy magazynowej,
 • w pełni oznaczoną i wyposażoną według przepisów bhp halę szkoleniową,
 • kilka rodzajów wózków jezdniowych z ważną decyzją UDT,
 • pomoc w redagowaniu CV i pisaniu listu motywacyjnego,
 • pomoc w szukaniu pracy,
 • możliwość refundacji kosztów kursu lub egzaminu UDT,
 • współpracę z agencjami pośrednictwa pracy,
 • dodatkowe seminaria i kursy elektryczne pogłębiające uprawnienia UDT na wózek widłowy (atrakcyjne zniżki).
wózek widłowy kurs uprawnienia udt

Opis kursu na wózek widłowy dla osób indywidualnych i grup – podstawowe informacje

Grafik zajęć z obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych jest elastyczny – rozkład ćwiczeń ustalany jest bezpośrednio z Instruktorem. Minimalna ilość godzin wyznaczona jest ustawowo i zależy od zatwierdzonego programu szkolenia przez UDT – informacje w naszym biurze lub pod numerem telefonu 737-466-886 .

Awans B.H.P. nie określa maksymalnej liczby godzin zajęć praktycznych. Kursanci jeżdżą na wózkach widłowych do momentu, aż będą czuć się wystarczająco pewnie, by podejść do egzaminu państwowego. Godziny przekraczające ustawowe minimum są darmowe. Po zakończonych jazdach Awans B.H.P. ustala termin egzaminu państwowego.

wózki widłowe AWANS BHP

Kursant po zdanym egzaminie UDT otrzymuje:

 • legitymację UDT
 • zaświadczenie w języku polskim, angielskim i niemieckim z opisanym ramowym programem szkolenia.

Do kogo adresujemy kursy na wózki widłowe czy ładowarki teleskopowe?

Każdy operator pracujący na wózku widłowym powinien mieć przeprowadzone szkolenie według odpowiedniego programu, a pracę może wykonywać tylko z uniwersalną legitymacją UDT (uprawnienie państwowe bezterminowe) lub z imiennym zezwoleniem od pracodawcy. Dlatego tak bardzo potrzebny jest fachowo przeprowadzony kurs – wózek widłowy UDT wymaga profesjonalnego przygotowania przed przystąpieniem do jego obsługi. Każdego, kto pracuje na wózku bez przeszkolenia, zapraszamy na nasz kurs.

Kurs na wózek jezdniowy podnośnikowy polecamy osobom, które szukają sposobu na zwiększenie swoich dochodów i chcą znaleźć ciekawszą pracę przekładającą się na większą satysfakcję zawodową.

Jeśli obecny zawód nie spełnia Twoich wymagań finansowych, być może powinieneś zastanowić się nad wyborem kursu na wózek widłowy i ładowarkę teleskopową (wózek jezdniowy specjalizowany).

Praca na widlaku dla wielu osób stanowi ciekawą alternatywę dla prac biurowych, gdzie często podstawową stawką jest płaca minimalna. Jeśli natomiast pracujesz na magazynie, na pewno dopełnieniem Twoich kwalifikacji zawodowych będzie legitymacja UDT uprawniająca do obsługi wózków jezdniowych. Kolejną grupą osób, do których adresujemy szkolenia na IWJO, IIWJO lub IIIWJO, są wszyscy, którzy myślą o wyjeździe za granicę w celach zarobkowych. Uprawnienia operatora UTB zwiększają szanse na zdobycie lepiej płatnej pracy.

Czy ukończenie kursu na wózki widłowe zwiększa szansę na lepiej płatną pracę?

Firma Awans B.H.P. poleca szkolenia z obsługi UTB. Jesteśmy pewni, że posiadanie uprawnień operatora wózka widłowego, stwarza nowe możliwości zawodowe i zarobkowe.

Na rynku pracy obserwujemy duże zapotrzebowanie na pracowników obsługujących urządzenia magazynowe. Cały czas pojawiają się nowe oferty pracy dla kierowców wózków jezdniowych. Nasza firma oferuje pomoc w napisaniu CV i złożeniu aplikacji na interesujące Cię stanowiska pracy. Co ważne, kursanci mogą starać się o dofinansowanie egzaminu UDT.

Kto może przystąpić do kursu na wózki widłowe i do egzaminu UDT?

Osoba przystępująca do szkolenia na operatora UTB kończącego się egzaminem UDT powinna:

 • mieć skończone 18 lat,
 • mieć skończoną szkołę podstawową,

Podstawy prawne kursów i szkoleń na wózek widłowy

Rozporządzenie Dz.U.Nr 79, poz 849 z lipca 2001 ze zmianami z lutego 2003 Dz.U. Nr 50, poz. 426 mówi, że każda osoba obsługująca wózek widłowy musi posiadać jedno z poniżej wymienionych uprawnień:

 • legitymację UDT wystawianą po zdanym egzaminie państwowym przez Urząd Dozoru Technicznego,
 • imienne zezwolenie wystawiane przez danego pracodawcę do obsługi wózków widłowych na terenie jego przedsiębiorstwa.

Ramowy program szkolenia na wózki jezdniowe podnośnikowe

 • typy stosowanych wózków jezdniowych,
 • budowa wózków jezdniowych,
 • czynności operatora przed rozpoczęciem, w trakcie oraz po zakończeniu pracy,
 • wiadomości z zakresu ładunkoznawstwa,
 • BHP
 • wiadomości o dozorze technicznym,
 • zajęcia praktyczne.

Na szkoleniu poruszone zostaną zagadnienia dotyczące między innymi mechaniki i elektroniki wózków widłowych. Omówimy i przetrenujemy bezpieczną i ergonomiczną obsługę widlaków.

Cena kursu na wózek widłowy, koszt egzaminu UDT

CENA KURSU jest ustalana indywidualnie – telefonicznie lub mailowo. Koszt szkolenia zależy od obowiązującej promocji, innych robionych u nas kursów oraz ilości osób zapisujących się na dane szkolenie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI i ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

Zadzwoń: 
737-466-887
737-466-886

wakacyjny kurs operatora wózka