Kurs na wózek widłowy jezdniowy podnośnikowy z egzaminem UDT

Szkolenie operatora wózka widłowego

Kurs na wózek widłowy i egzamin UDT na wózki widłowe przeprowadzamy na naszej hali szkoleniowej w Łodzi lub na terenie firmy klienta w całej Polsce.

Firma Awans B.H.P. przeprowadza szkolenia na wózki widłowe – jezdniowe podnośnikowe w tym specjalizowane ze zmienną fazą wysięgu i ładunkiem unoszonym wraz z operatorem, a także na wózki wysokiego składu.

Kurs na wózek widłowy z egzaminem UDT – kategorie uprawnień UDT i warianty szkolenia

Przygotowujemy przyszłych operatorów widlaków do zdobycia państwowych uprawnień UDT (kategorie 1WJO, 2WJO i 3WJO zostały zniesione zgodnie z rozporządzeniem UDT) . Przyszły operator wózka ma do wyboru 2 warianty szkolenia:

 • podnoszenia z wysięgnikiem oraz wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem (uprawnia również do obsługi wszystkich pozostałych wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia, uprawnienia ważne 5 lat)
 • wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z wyłączeniem wózków z wysięgnikiem oraz wózków z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem (uprawnienia ważne 10 lat).
wakacyjny kurs na wózki widłowe

Kurs dla osoby indywidualnej i szkolenia dla pracowników firm

Oferta skierowana jest do osób indywidualnych, jak również do firm i przedsiębiorstw. Prowadzimy kursy w Łodzi na naszej hali szkoleniowej lub dojeżdżamy do klienta na teren jego firmy. Dla osób indywidualnych, chcących podjąć pracę zaraz po kursie, przedstawiamy oferty pracy polecane przez agencję pośrednictwa pracy. Dla tych kursantów istnieje również możliwość refundacji kosztów całego kursu. Więcej w zakładce praca dla operatorów.

Działamy na terenie całego województwa łódzkiego: Zgierz, Stryków, Kutno, Bełchatów, Pabianice, Łowicz, Łęczyca, Piotrków oraz na terenie całej Polski.

Dla pracowników chcących poszerzać swoje kwalifikacje, mamy przygotowaną specjalną ofertą. Jeśli twój pracodawca gotowy jest pokryć koszt kursu na wózki widłowe lub inne urządzenia: suwnice, dźwigi, żurawie, podesty, koniecznie zajrzyj do zakładki KURSY NA TERENIE FIRM.

Firmy i grupy zorganizowane zapraszamy do zapoznania się ze specjalną ofertą dla firm w zakładce KURSY NA TERENIE FIRM.

Co ważne, to klient decyduje o miejscu przeprowadzenia szkolenia. Jeśli zechce przeprowadzić je na terenie swojej firmy, dojeżdżamy na wyznaczone miejsce gratisowo (oferta dla grup). Należy pamiętać, że gdy przeprowadzamy egzamin UDT na swoim terenie, urządzenie na którym inspektorzy będą egzaminować kursantów musi mieć ważne decyzje UDT.

Zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.

Jeśli chcesz wypróbować swoich sił jako operator wózka widłowego, przyjdź na Brukową 23 w Łodzi na DARMOWE JAZDY PRÓBNE. Sprawdzisz, czy operator wózków widłowych to zawód dla ciebie odpowiedni i czy nasz sprzęt, hala i Instruktorzy spełniają Twoje oczekiwania.

kurs na wózki dla pracowników

Co oferujemy naszym kursantom?

 • przeprowadzenie szkolenia z bezpiecznej wymiany i eksploatacji butli gazowej LPG, 
 • organizację egzaminu UDT,
 • darmowe jazdy próbne,
 • darmowe dodatkowe zajęcia praktyczne – jeździsz ile chcesz,
 • praktykę na wózku widłowym w realiach pracy magazynowej,
 • w pełni oznaczoną i wyposażoną według przepisów bhp halę szkoleniową,
 • kilka rodzajów wózków jezdniowych z ważną decyzją UDT,
 • pomoc w redagowaniu CV i pisaniu listu motywacyjnego,
 • pomoc w szukaniu pracy,
 • możliwość refundacji kosztów kursu lub egzaminu UDT,
 • współpracę z agencjami pośrednictwa pracy,
 • dodatkowe seminaria i kursy elektryczne pogłębiające uprawnienia UDT na wózek widłowy (atrakcyjne zniżki).
wózek widłowy kurs uprawnienia udt

Opis kursu na wózek widłowy dla osób indywidualnych i grup – podstawowe informacje

Grafik zajęć z obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych jest elastyczny – rozkład ćwiczeń ustalany jest bezpośrednio z Instruktorem. Minimalna ilość godzin wyznaczona jest ustawowo i zależy od zatwierdzonego programu szkolenia przez UDT – informacje w naszym biurze lub pod numerem telefonu 737-466-886 .

Awans B.H.P. nie określa maksymalnej liczby godzin zajęć praktycznych. Kursanci jeżdżą na wózkach widłowych do momentu, aż będą czuć się na siłach podejść do egzaminu państwowego. Godziny przekraczające ustawowe minimum są darmowe. Po zakończonych jazdach Awans B.H.P. ustala termin egzaminu państwowego. Po zdanym egzaminie UDT kursant otrzymuje zaświadczenia i legitymację UDT.

wózki widłowe AWANS BHP

Kursant po zdanym egzaminie UDT otrzymuje:

 • legitymację UDT
 • zaświadczenie w języku polskim, angielskim i niemieckim z opisanym ramowym programem szkolenia.

Do kogo adresujemy kursy na wózki widłowe czy ładowarki teleskopowe?

Każdy operator pracujący na wózku widłowym powinien mieć przeprowadzone szkolenie wg odpowiedniego programu, a pracę może wykonywać tylko z uniwersalną legitymacją UDT (uprawnienie państwowe bezterminowe) lub z imiennym zezwoleniem od pracodawcy. Każdego kto pracuje na wózku bez przeszkolenia zapraszamy na nasz kurs.

Kurs na wózek jezdniowy podnośnikowy polecamy osobom, które szukają sposobu na zwiększenie swoich dochodów, chcą znaleźć ciekawszą pracę, przekładającą się na większą satysfakcję zawodową.

Jeśli obecna praca nie spełnia Twoich wymagań finansowych, być może powinieneś zastanowić się nad wyborem kursu na wózek widłowy i ładowarkę teleskopową (wózek jezdniowy specjalizowany).

Praca na widlaku dla wielu osób stanowi ciekawą alternatywę dla prac biurowych, gdzie często podstawową stawką jest płaca minimalna. Jeśli natomiast pracujesz na magazynie, na pewno dopełnieniem Twoich kwalifikacji zawodowych będzie legitymacja UDT uprawniająca do obsługi wózków jezdniowych. Kolejną grupą osób, do których adresujemy szkolenia na IWJO, IIWJO lub IIIWJO, są wszyscy, którzy myślą o wyjeździe za granicę w celach zarobkowych. Uprawnienia operatora UTB zwiększają szanse na zdobycie lepiej płatnej pracy.

Czy ukończenie kursu na wózki widłowe zwiększa szansę na lepiej płatną pracę?

Firma Awans B.H.P. poleca szkolenia z obsługi UTB. Jesteśmy pewni, że posiadanie uprawnień operatora wózka widłowego, stwarza nowe możliwości zawodowe i zarobkowe.

Na rynku pracy obserwujemy duże zapotrzebowanie na pracowników obsługujących urządzenia magazynowe. Cały czas pojawiają się nowe oferty pracy dla kierowców wózków jezdniowych. Nasza firma oferuje pomoc w napisaniu CV i złożeniu aplikacji na interesujące Cię stanowiska pracy. Co ważne, nasi kursanci mogą starać się o dofinansowanie egzaminu UDT.

Kto może przystąpić do kursu na wózki widłowe i do egzaminu UDT?

Osoba przystępująca do szkolenia na operatora UTB kończącego się egzaminem UDT powinna:

 • mieć skończone 18 lat,
 • mieć skończoną szkołę podstawową,

Podstawy prawne kursów i szkoleń na wózek widłowy

Rozporządzenie Dz.U.Nr 79, poz 849 z lipca 2001 ze zmianami z lutego 2003 Dz.U. Nr 50, poz. 426 mówi, że każda osoba obsługująca wózek widłowy musi posiadać jedno z poniżej wymienionych uprawnień:

 • legitymację UDT wystawianą po zdanym egzaminie państwowym przez Urząd Dozoru Technicznego,
 • imienne zezwolenie wystawiane przez danego pracodawcę do obsługi wózków widłowych na terenie jego przedsiębiorstwa.

Ramowy program szkolenia na wózki jezdniowe podnośnikowe

 • typy stosowanych wózków jezdniowych,
 • budowa wózków jezdniowych,
 • czynności operatora przed rozpoczęciem, w trakcie oraz po zakończeniu pracy,
 • wiadomości z zakresu ładunkoznawstwa,
 • BHP
 • wiadomości o dozorze technicznym,
 • zajęcia praktyczne.

Na szkoleniu poruszone zostaną zagadnienia dotyczące między innymi mechaniki i elektroniki wózków widłowych. Omówimy i przetrenujemy bezpieczną i ergonomiczną obsługę widlaków.

Cena kursu na wózek widłowy, koszt egzaminu UDT

CENA KURSU jest ustalana indywidualnie – telefonicznie lub mailowo. Koszt szkolenia zależy od obowiązującej promocji, innych robionych u nas kursów oraz ilości osób zapisujących się na dane szkolenie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI i ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

Zadzwoń: 
737-466-887
737-466-886

wakacyjny kurs operatora wózka