Szkolenie z ewakuacji z wózka widłowego, podestu, suwnicy, szkolenie z awaryjnego opuszczania z urządzenia.

Awaryjne opuszczanie z urządzeń – szkolenia dla pracowników

Operator wózka widłowego powinien przejść szkolenie nie tylko z jego obsługi , ale także z ewakuacji z urządzenia. W razie niebezpiecznej sytuacji na magazynie, awarii lub wypadku, operator musi działać zgodnie z obowiązującymi w danym zakładzie pracy przepisami bhp, ale także zgodnie z wytycznymi zawartymi w instrukcji danego pojazdu transportu bliskiego, czyli np. wózka czy podestu. Pozwoli mu to na zminimalizowanie ryzyka zagrożenia zdrowia i życia – własnego i współpracowników.

Operator, który przejdzie szkolenie z ewakuacji z wózka, podestu lub suwnicy, wie w jaki sposób założyć uprząż ewakuacyjną i jak w sposób dla siebie bezpieczny opuścić się z urządzenia.

Zapisy na szkolenia z ewakuacji z urządzeń transportu bliskiego, inaczej nazywane też szkoleniami z ewakuacji z wysokości pod numerem  
737-466-887 . Oferujemy profesjonalne szkolenia z ewakuacji pracowników z urządzeń. Szkolenie prowadzi doświadczony instruktor urządzeń transportu bliskiego oraz ratownik wysokościowy.

Czy szkolenia z ewakuacji pracowników z wózka widłowego, podestu i suwnicy są obowiązkowe?

Wszystkie wózki widłowe z miejscem dla operatora, które można podnieść na ponad 3 metry powyżej podłoża muszą być wyposażone w urządzenie awaryjnego opuszczania. Każdy operator musi odbyć szkolenie dotyczące obsługi urządzenia awaryjnego opuszczania- taka informacja znajduje się w instrukcji obsługi danego urządzenia.  Operator bez odpowiedniego przeszkolenia w sytuacji nagłej nie będzie w stanie opuścić się z urządzenia za pomocą linki ewakuacyjnej. Wszystkie wózki specjalizowane, które podnoszą operatora na ponad 3 metry są wyposażone w uprząż ewakuacyjną. Z pomocą uprzęży i linki operator w razie awarii urządzenia powinien opuścić się na dół.

Awaryjne opuszczanie z wózka specjalizowanego, gdzie operator jest unoszony wraz z ładunkiem – szkolenie

Ewakuacja z wózka specjalizowanego to nic innego jak awaryjne opuszczanie z urządzenia przy pomocy uprzęży ewakuacyjnej i linki. Na poniższych zdjęciach widzimy realizację szkolenia praktycznego z awaryjnego opuszczania prowadzonego przez naszą firmę Awans B.H.P.

Aby omówić szczegóły szkolenia dla Twoich pracowników skontaktuj się z nami.

Jak wygląda szkolenie z ewakuacji pracowników z wysokości z urządzenia?

Szkolenie z ewakuacji z wózka widłowego obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne, na których pracownicy poznają zasady bezpieczeństwa, ćwiczą prawidłowe i szybkie założenie uprzęży ewakuacyjnej, a następnie ewakuacje z wózka lub podestu. Szkolenie odbywa się na terenie firmy klienta na jego sprzęcie, lub na naszej hali szkoleniowej i urządzeniach.

Więcej informacji o awaryjnym opuszczaniu z wózka specjalizowanego tutaj. 

Awaryjne opuszczanie z wózka specjalizowanego – szkolenia dla pracowników firm

Pracodawca powinien zapewnić swoim operatorom szkolenie z ewakuacji z wózka widłowego , czy też podestu lub suwnicy. Informacja o wymaganym szkoleniu widnieje w instrukcji danego urządzenia. W przypadku wypadku pracownika podczas awaryjnego opuszczania z danego urządzenia odpowiedzialność będzie ponosił pracodawca. Szkolenie z ewakuacji to świetny sposób by przygotować pracowników do trudnych sytuacji.

Zadzwoń – odpowiemy na wszystkie twoje pytania.