Kurs obsługi piły spalinowej (szkolenia na pilarki, uprawnienia pilarza)

Szkolenie operatora pilarki

Awans B.H.P. zaprasza na szkolenie z obsługi piły spalinowej. Posiadamy ciekawe pakiety i zniżki dla przyszłych pilarzy. Kursy na piły prowadzimy zarówno na terenie naszej hali szkoleniowej w Łodzi na ulicy Brukowej 23, jak również na życzenie klienta na terenie jego firmy - dojeżdżamy do przedsiębiorców z całej Polski.
Zapewniamy pełną organizację szkolenia oraz komplet dokumentów - zaświadczenia dla kursantów w języku polskim i angielskim z opisanym programem szkolenia dla pilarzy.
Nasi Instruktorzy posiadają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń. Są w pełni wykwalifikowani i legitymują się niezbędnymi dokumentami do prowadzenia szkoleń zawodowych i kursów uzupełniających kwalifikacje.


Firma Awans B.H.P. posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla dużych grup pilarzy ( od 10 do nawet 60 osób) .


Obecnie nikt nie wyobraża sobie gospodarki leśnej i prac wykonywanych w jej obrębie bez piły spalinowej. To niezbędne narzędzie pracy drwala, pilarza, leśnika oraz każdej innej osoby, która pracuje przy obróbce drzewa i drewna. Umiejętność obsługi pilarki okazuje się potrzebna również na budowie czy w sektorze służb porządkowych miasta i gminy. Uprawnienia pilarza są mile widziane i punktowane w dokumentach strażaków, wojskowych czy policjantów.


Do kogo adresujemy szkolenie z obsługi piły spalinowej


Kurs skierowany jest do:

  • Ochotniczych Straży Pożarnych,
  • Leśnictw i Nadleśnictw,
  • Urzędu Odpadów Komunalnych,
  • Urzędu Dróg i Komunikacji,
  • Inwestorów Prywatnych,
  • Osób Indywidualnych.

Wymagania stawiane przyszłym pilarzom


Zapraszamy wszystkich strażaków, wojskowych, leśników, pracowników porządkowych miast i gmin, pracowników budowlanych i wszystkie zainteresowane osoby, które ukończyły 18 lat i chcą posiadać uprawnienia do obsługi pilarki spalinowej.


Cel i program szkolenia na pilarza


Zadaniem firmy Awans B.H.P. jest przygotowanie profesjonalnych operatorów pilarek spalinowych, użytkujących urządzenie w sposób bezpieczny dla siebie i współpracowników. Na kursie:

  • dowiesz się jakie są techniki okrzesywania,
  • poznasz budowę piły spalinowej,
  • dowiesz się jakie oleje i smary używane są w konserwacji piły,
  • zdobędziesz niezbędne wiadomości na temat bezpiecznej eksploatacji tego urządzenia.

Część praktyczna szkolenia jest ściśle określona przez odpowiednie rozporządzenie i składa się z zajęć w terenie przy użyciu pilarki spalinowej. Swym zakresem obejmują one technikę ścinki i obalania drzew, okrzesywania i przerzynki. Ponadto Instruktorzy pokażą, jak bezpiecznie obsługiwać i konserwować piłę spalinową.

Podstawa prawna kursu na pilarza


Dz. U. nr 161 poz 1141 - Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 24 sierpnia 2006 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu niektórych prac z zakresu gospodarki leśnej:

"Do pracy z użyciem pilarki dopuścić można wyłącznie pracowników, którzy ukończyli z wynikiem pozytywnym szkolenie."

Jak widzimy, jedyną szansą na legalne użytkowanie piły spalinowej jest ukończenie odpowiedniego szkolenia, dającego nam konkretne uprawnienia.


Uprawnienia do obsługi pilarek spalinowych - uprawnienia pilarza


Po zdanym egzaminie na pilarkę spalinową wystawiamy (w języku polski i angielskim) zaświadczenie o ukończonym szkoleniu na pilarza z opisanym programem ramowym szkolenia. Zaświadczenie w języku angielskim, jest ważne dla tych osób, które zamierzają starać się o pracę za granicą (zaświadczenie ważne jest na terenie Unii Europejskiej).

Cena kursu na pilarza


Cena kursu ustalana jest indywidualnie - telefonicznie lub mailowo. Koszt szkolenia zależy od obowiązującej promocji, innych kursów, na które zapisze się dana osoba oraz liczby osób, wybierających dane szkolenie.


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI i ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY. Zapraszamy.