Awans BHP dołącza do LODZistics – Logistycznej Sieci Biznesowej Polski Centralnej

25 zagadnień na egzaminie UDT – Konserwacja Wózków Jezdniowych
6 września, 2017
Pytania, zagadnienia na egzamin UDT – Podesty Ruchome, podnośniki, zwyżki
23 listopada, 2017

Awans BHP dołącza do LODZistics

Firma Awans BHP w październiku dołączyła do Logistycznej Sieci Biznesowej Polski Centralnej LODZistics. Współpraca z organizacją jest wynikiem realizowania strategii rozwoju firmy polegającej na angażowaniu się w lokalne projekty oraz wspieranie rozwoju Łodzi i województwa łódzkiego.

Czym zajmuje się LODZistics

LODZistics  jest organizacją działającą na rzecz rozwoju Polski Centralnej, w tym województwa łódzkiego. Zrzesza zarówno duże, międzynarodowe korporacje, mniejsze przedsiębiorstwa, instytucje otoczenia biznesu jak  i  władze samorządowe. Dołączyć do Sieci mogą podmioty związane z branżą logistyczną i wspomagającą jej rozwój na różnych płaszczyznach. LODZIstics działa w kilku grupach roboczych (Edukacja, Promocja, Prawo, Infrastruktura, Badania i rozwój), w których poszczególni członkowie realizują wspólne projekty na rzecz branży logistycznej. Awans BHP planuje wesprzeć działalność Sieci zwłaszcza w ramach grupy roboczej Edukacja. Mamy nadzieję, że  nasze doświadczenie w sektorze logistyki magazynowej przyczyni się do rozwoju kadr branży logistycznej w Łodzi i całej Polsce Centralnej. Chcemy promować rozwiązania edukacyjne dogodne zarówno dla pracodawców jak i pracowników, dopasowane do branży logistycznej i skomplikowanych nieraz przepisów polskiego prawa, w tym bhp. 

Więcej o LODZistics przeczytacie na ich stronie.

Sprawdźcie, jakie organizacje  należą do LODZistics. 

Praca w Łodzi w sektorze logistyki magazynowej

Działalność LODZistics to jeden z dowodów na prężny rozwój województwa łódzkiego w branży logistycznej, jaki dokonuje się w ostatnich latach.  Powstanie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zaowocowało wieloma nowymi inwestycjami, które z roku na rok przynoszą nowe miejsca pracy. Pod koniec czerwca tego roku ŁSSE poinformowała, że kolejnych 9 firm otrzymało zezwolenie na działalność w Strefie. Są to między innymi BSH, Cortizo Sp. z o.o. , Euroglass Polska i Grupa Tubądzin. Szacuje się, że w wyniku tych działalności powstanie ok. 410 miejsc pracy. Na terenie województwa łódzkiego działa także Logistics Park Stryków, który oferuje Inwestorom nowoczesne powierzchnie magazynowe i produkcyjne. Wokół Łodzi otwiera się coraz więcej magazynów, a wg planów łódzkich władz Łódź już niedługo ma stać się wielkim Centrum Logistycznym obsługującym Europę Środkowo-Wschodnią.

Więcej o inwestycjach w województwie łódzkim i miejscach pracy pisaliśmy tutaj.

 

 

 

Komentarze są wyłączone.