kurs na wozki

Jaki jest koszt kursu na wózek widłowy?

Cena szkolenia na wózki widłowe z egzaminem UDT

kurs na wozki

Uczestnictwo w szkoleniu na wózki widłowe wiele osób poprzedza zrobieniem rozeznania w cenach szkoleń. Kwota, jaką należy przeznaczyć na szkolenie z obsługi wózków jezdniowych, często bywa decydującym argumentem przemawiającym za wyborem danej placówki szkoleniowej. Nie zawsze jednak najtańsza opcja jest dla kursanta najkorzystniejsza. Jakie są ceny szkolenia operatora wózka widłowego i co taka cena ukrywa dowiecie się z poniższego tekstu.

Jakie są ceny szkoleń na wózki widłowe?

Analizując oferty różnych placówek szkoleniowych często możemy spotkać się z informacjami, że cena szkolenia uzależniona jest od różnych czynników i w sumie brak jest konkretnych cyfr dających nam jasną sytuację i możliwość szybkiego porównania ofert. Od czego tak naprawdę zatem zależy koszt kursu na wózek widłowy i na co przyszły kursant powinien zwrócić uwagę?
Przede wszystkim cena szkolenia na wózki widłowe uzależniona jest od wariantu szkolenia, a ściślej mówiąc od kategorii uprawnień, o które chcemy się starać. Inna będzie cena szkolenia np. na wózki widłowe ręcznie prowadzone i zdalnie sterowane (kategoria III WJO), a inna kursu na wózek widłowy specjalizowany ładunek unoszony wraz z operatorem i wózki ze zmiennym wysięgiem (kategoria IWJO, pełna najwyższa). W pierwszym przypadku cena szkolenia będzie oscylowała w granicach 400 -500 zł, zaś w drugim przypadku cena kursu będzie znacznie wyższa – nawet do 1300 zł.
Kolejną kwestią wpływającą na koszt szkolenia jest uwzględnienie (bądź też nie) w cenie szkolenia kosztów egzaminu UDT. Nasze rozeznanie warto w ogóle rozpocząć od wyboru tylko tych placówek, które gwarantują zakończenie szkolenia egzaminem UDT – tylko wtedy możemy zdobyć uprawnienia państwowe do obsługi danego typu wózków widłowych. Oczywiście oferty uwzględniające koszty egzaminacyjne mogą być nieco wyższe od tych, które takich kosztów nie uwzględniają. W ostatecznym rozrachunku może jednak okazać się, że wybierając tańszą opcję, która nie zawiera w sobie opłaty egzaminacyjnej, finalnie zapłacimy więcej – niestety kosztów egzaminu nie da się uniknąć.

Optymalna cena szkolenia na wózki widłowe – najwyższa jakość szkolenia

Stojąc przed wyborem konkretnej firmy szkoleniowej i kursu na wózki widłowe warto dokonać wyboru na zasadzie “najwyższa jakość szkolenia za optymalną cenę”. Sukces na egzaminie UDT oraz w późniejszej pracy operatora wózków widłowych to z pewnością również efekt dobrego przygotowania. Podstawą jest dobra kadra szkoleniowa – doświadczeni i zaangażowani w pracę Instruktorzy.
Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe korzyści płynące z wyboru danej placówki szkoleniowej. Przykładowo, bardziej opłacalny będzie wybór firmy, która gwarantuje swoim kursantom nielimitowaną ilość godzin praktyki w stałej cenie szkolenia, niż taką, która być może oferuje niższą cenę szkolenia, ale również ograniczoną ilością godzin zajęć praktycznych. W drugim przypadku może dojść do sytuacji, że dodatkowe opłaty za nadprogramowe godziny nauki mogą znacznie przewyższyć koszt pierwszego, z pozoru droższego szkolenia.
Dobre firmy szkoleniowe przewidują ponadto dla swoich kursantów atrakcyjne zniżki, a nawet darmowe seminaria związane z tematyką urządzeń transportu bliskiego. Warto więc spojrzeć nieco szerzej na oferowane propozycje szkoleniowe i uwzględnić różne aspekty wpływające na finalną cenę zdobycia uprawnień na wózki widłowe. Jak się okazuje końcowe rachunki mogą okazać się zdecydowanie większe niż cyfry przedstawiane w niektórych placówkach szkoleniowych.

Gdzie zrobić szkolenie na wózki widłowe?

Jeśli poszukujesz atrakcyjnej oferty szkoleniowej na wózki widłowe, zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją.
Naszym kursantom oferujemy wszystkie dostępne warianty szkolenia z obsługi wózków widłowych:
• kurs na wózek widłowy specjalizowany ładunek unoszony wraz z operatorem i wózki ze zmiennym wysięgiem z egzaminem UDT kategoria I WJO – pełna, najwyższa kategoria zawiera wszystkie niższe
• kurs na wózek widłowy specjalizowany ładunek unoszony wraz z operatorem I WJO zakończony egzaminem UDT, kategoria zawiera uprawnienia IIWJO i IIIWJO
• kurs na wózek widłowy specjalizowany ze zmiennym wysięgiem I WJO zakończony egzaminem UDT – ładowarka teleskopowa, kategoria zawiera uprawnienia IIWJO i IIIWJO
• kurs na wózek widłowy jezdniowy podnośnikowy zakończony egzaminem UDT kategoria II WJO – wózki jezdniowe podnośnikowe z wyłączeniem specjalizowanych – obejmuje wózki widłowe wysokiego składowania (uprawnienia na wysoki skład),
• kurs na wózek widłowy z egzaminem UDT kategoria III WJO – wózki widłowe ręcznie prowadzone i zdalnie sterowane.
Zapraszamy!

Comments are closed.