Zawory występujące w wózkach jezdniowych podnośnikowych – materiał szkoleniowy
13 marca, 2017
Najbliższy Egzamin UDT – zapisz się do 14 kwietnia i odbierz Kurs Gratis
12 kwietnia, 2017

Poniżej zamieszczamy filmy instruktażowe nagrane przez Instruktorów z firmy Awans B.H.P.. Na nagraniach zobaczycie, jak szkoleniowcy omawiają zagadnienia do  państwowego egzaminu UDT na wózki widłowe, suwnice, żurawie wieżowe, podesty, HDS. Wszystkie materiały filmowe znajdują się również na naszym videoblogu na youtube.

BUDOWA WÓZKA JEZDNIOWEGO – FILM INSTRUKTAŻOWY 

Na filmiku nasz Instruktor omawia budowę wózka jezdniowego, prezentując poszczególne elementy urządzenia. Budowa widlaka to jedno z podstawowych zagadnień, które kursant  (kandydat na operatora wózka widłowego) powinien bardzo dobrze opanować. Zadanie to z pewnością ułatwi  film instruktażowy. Co więcej, pod materiałem wideo na stronie YT zamieściliśmy listę wszystkich składowych wózka paletowego.  Zapraszamy do obejrzenia:

 

POBIERANIE PALETY WÓZKIEM JEZDNIOWYM PODNOŚNIKOWYM – FILM INSTRUKTAŻOWY

Filmik ukazuje prosty manewr – jeden z podstawowych wymaganych na egzaminie UDT i bardzo przydatny w pracy magazyniera – wózkowego – pobieranie palety wózkiem jezdniowym podnośnikowym.

 

SPRAWDZANIE ZAWORÓW W WÓZKU WIDŁOWYM

Instruktorzy prezentują, w jaki sposób sprawdzić działanie zaworów w wózku widłowym. Sprawdzają zawór przelewowy, dławiący i zwrotny.

 

Nasi Instruktorzy przygotowali również  TABELKĘ Z POMIARAMI I BADANIAMI ODBIORCZYMI I OKRESOWYMI WÓZKÓW WIDŁOWYCH, SUWNIC I PODESTÓW

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZOBACZYĆ

Pytania i zagadnienia na egzamin UDT na wózki widłowe

W kolejnych wpisach będziemy dodawać pytania i zagadnienia, które pozwolą kursantom przygotować się do egzaminu UDT na  wózki widłowe.

Cała teoria omówiona jest na wykładach prowadzonych przez naszych Instruktorów. Przed egzaminem warto jednak powtórzyć sobie materiał i poszczególne zagadnienia. Usystematyzowanie wiedzy daje poczucie pewności nawet w sytuacji egzaminu zdawanego przed komisją UDT.

Pytania opracował jeden z naszych Instruktorów na podstawie dostępnej literatury (książki o wózkach widłowych) :

  • Michalski L. , Nowak- Borysławski P. – Wózki jezdniowe – praktyczny poradnik do szkoleń, Tarbonus, Kraków – Tarnobrzeg 2014;
  • Buczek K. – Kierowca – operator wózków jezdniowych napędzanych, KaBe, Krosno 2005;
  • Buczek K. – Egzamin w kieszeni. Pytania i odpowiedzi dla kandydatów na kierowców-operatorów wózków jezdniowych napędzanych, KaBe, Krosno 2013.

Comments are closed.