rekrutujemy lodz instruktor
Praca w Łodzi dla instruktora
8 października, 2018
okres zimowy obowiązki pracodawcy
Obowiązki pracodawcy w okresie zimowym
10 listopada, 2018

Do kiedy są ważne imienne zezwolenia?

Infografika do pobrania dla pracowników i pracodawców

Często pytacie nas do kiedy są ważne wasze imienne zezwolenia. Zależy to od tego kiedy były wystawione i czy nadal pracujecie u pracodawcy, który je wystawił.

Pobierzcie naszą infografikę i sprawdźcie czy wasi pracownicy nadal mają legalne uprawnienia do kierowania wózkiem widłowym.

Dla wszystkich, którzy chcą już teraz wymienić swoje imienne zezwolenia na legitymację UDT mamy ofertę specjalną. Dzwońcie i pytajcie o szczegóły.

Niestety, aby osoba do tej pory jeżdżąca na wózkach widłowych na imiennym zezwoleniu mogła zdać egzamin państwowy UDT potrzebuje szkolenia przygotowującego. Egzamin skupia się przede wszystkim na aspektach teoretycznych takich jak odczytanie diagramu udźwigu wózka, ustawach związanych z UDT  i innych. Nawet praktykujący operator musi nauczyć się wielu zagadnień teoretycznych i procedur pracy wózkowego wymaganych przez UDT.

 

Po 9 sierpnia 2018 nie można wystawiać już imiennych zezwoleń. Szkolenie operatora wózka widłowego musi być zakończone egzaminem UDT.

DO POBRANIA – do kiedy są ważne imienne zezwolenia

Jak zdobyć uprawnienia na wózek widłowy?

Przypominamy, że stopniowo ustawy zawęziły możliwości uzyskania uprawnień na wózek widłowy. Odpadł już wpis do książeczki operatora i niedługo stracą ważność imienne zezwolenia. Na tą chwilę jedynymi legalnymi uprawnieniami do obsługi wózka widłowego są uprawnienia wydawane przez UDT – zielona legitymacja UDT.  Operator, który chce uzyskać legitymację dozorową musi zdać egzamin państwowy składający się z części praktycznej i części teoretycznej.  Do egzaminu przygotowuje szkolenie oparte na programie zatwierdzonym przez UDT.

Tutaj zerknij na nasz kurs operatora wózka widłowego. 

Inne szkolenia zakończone egzaminem UDT

Egzaminem państwowym przed komisją UDT kończą się także szkolenia na operatora podestu ruchomego, operatora żurawia samojezdnego, operatora żurawia typu HDS, operatora ładowarki teleskopowej i operatora suwnicy. Operator może poszerzyć swoje kwalifikacje uprawnieniami konserwatora danego urządzenia. Przygotowujemy do egzaminu na konserwatora wózków widłowych, ładowarek teleskopowych, podestów ruchomych, żurawi samojezdnych, żurawi typu HDS, suwnic, dźwigników, burt samowyładowczych.

Zapraszamy do kontaktu!

Comments are closed.